Kraniosakrálna terapia - Kraniosakrálna rezonancia

Kraniosakrálna terapia cestou hlbokej relaxácie

 

Milí priatelia, chcela by som vás informovať, že som si rozšírila ponuku mojich služieb o túto úžasnú terapiu, ktorú som si veľmi obľúbila ako klientka aj ako terapeutka:-) Odporúčam každému aspon raz zažiť:-)A verím, že si ju aj vy obľúbite.

O čom táto terapia je a ako prebieha sa možte dočítať v članku,lepšie by som to nenapísala:-)

 

Je to velmi jemná, zcela neinvazivní, lehce manipulační technika, kterou umíme navodit stav hlubokého uvolnění těla i mysli tak, aby tělo klienta, které disponuje vysokou inteligencí, samo spustilo samoregulační mechanismy a uvolnilo vnitřní síly, které v dané chvíli potřebuje. Jinými slovy - tělo terapeuta i klienta zvýší frekvence a úkolem terapeuta je, velmi jemnými technikami tento hluboký stav udržet po celou dobu terapie, aby tělo prostřednictvím rezonance samo provedlo změny, potřebné k jeho návratu ke zdraví.

Nejkrásnější na celém "procesu" je, že dochází k "léčení" na obou stranách, jak terapeuta, tak klienta, za určitých podmínek a při respektování zákonitostí, které zde nerozvádím. Pamatujte, že léčení nemusí být vždy pouze léčení fyzického těla.

Nesnažíme se tedy vyhledávat „bloky a blokády“, neprovádíme diagnostiku a nedáváme pozornost neduhům a nemocem, protože víme, že právě to člověk ke svému léčení nepotřebuje. Ve skutečnosti je to právě naopak. Víme, že čím víc pozornosti obracíme na „problém“, tím víc ho umocňujeme. V kraniosakrální terapii cestou hluboké relaxace každého člověka vnímáme jako jedinečnou bytost a ke každému tělu přistupujeme s velkou úctou a respektem. Terapie samotná je hlubokým prožitkem jak pro terapeuta, tak pro klienta, slovy často těžko uchopitelná.

A „věci se dějí“, aniž bychom o ně usilovali.


 

Celá terapie probíha tak, že klient leží oblečený na lehátku v pohodlné poloze a já jako terapeut mu po dohodě přikládám ruce na nebo pod tělo a naladím se na jeho kraniosakrální systém. Moje ruce zůstávají s tělem klienta ve velmi lehkém a hranice respektujícím kontaktu.

Klient se začíná pozvolna uvolňovat, a tím tělo může začít zpracovávat aktuální témata, která si samo určí. Aktivují se léčivé procesy na všech úrovních – fyzické, psychické, emocionální i spirituální. Klient se během ošetření dostává do stavu hluboké relaxace, která provází celou terapii od začátku až do konce, a jeho tělo tak regeneruje své energetické zdroje.

Kraniosakrální terapie může z vnějšího pohledu připomínat práci s energiemi (např. reiki), jedná se však o odlišnou metodu založenou na zcela jiných principech. Terapeut zde klientovi nedodává nějakou vlastní energii, ale pomáhá mu podpořit jeho vlastní dech života – univerzální léčivé síly. Zároveň se ale nejedná ani o běžný typ masáže.

 

Pozitivní vliv kraniosakrální terapie se osvědčuje zejména při bolestech hlavy, migrénách, poruchách rovnováhy, hučení či pískání v uších, bolestech zad a páteře, stavech vyčerpání, při chronické únavě, poruchách soustředění či při nadměrném a dlouhotrvajícím stresu.

 

Člověk jako lidská bytost je ať chceme či nechceme součástí Vesmíru a podléhá jeho Zákonitostem a pouze tehdy, pokud je poznáme, můžeme je začít naplno využívat ve svůj prospěch.

Princip a přínos kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace snad nejvýstižněji charakterizují slova samotné lektorky kurzu Viktorie Skácel:

„Ruce terapeuta, které vstupují do „hry“ s tělem, relaxujícím a odpočívajícím na lehátku, dotyk a citlivá manipulace aktivují mocné síly, které spaly dosud neprobuzeny hluboko uvnitř těla. Je to velmi zvláštní a těžko popsatelný pocit, který oba prožívají. Klient i terapeut. Zklidněná mysl dovoluje podvědomí postupně uvolňovat staré vzorce, které udržují napětí a disharmonii v těle. Tělo pak odpovídá nejrůznějšími způsoby, podle úrovně vědomí, ve kterém se jako ve stavu bytí nachází. Čím víc se mysl uvolní do prázdnoty relaxace, tím víc umožní tělu procesy jeho samoléčby. Terapeut je dirigentem velkého orchestru buněk těla a nutí jednotlivé jeho členy (buňky, tkáně, orgány) „procvičovat“ jednotlivé party tak dlouho, dokud orchestr nehraje unisono. 

Tuto terapii si zamiluje každý, kdo to sám sobě dovolí.“

 

Prevzaté od pani Ivy Fajové, Bc.

Zdroj: https://www.masaze-kalokagatia.cz/v-olomouci-jsem-nasla-poklad/

Více zde: https://www.v-laska.com/kurz-kraniosakralni-terapie-cestou-hluboke-relaxace/