Konope môže liečiť zlomeniny kostí a pomôcť pri liečbe osteoporózy! 
Konope môže liečiť zlomeniny kostí a pomôcť pri liečbe osteoporózy!

Látka, ktorá sa nachádza v konope, môže byť súčasťou liečby menších zlomenín, ochorenia kostí a dokonca aj osteoporózy.

 

Konope bolo po celé stáročia používané v ľudovom liečiteľstve po celom svete. Vedecké poznatky potvrdzujú, že užívanie konope je bezpečné a účinné pri liečbe symptómov rakoviny, AIDS, roztrúsenej sklerózy, bolesti, glaukómu, epilepsie a iných zdravotných ťažkostí.

 

Štúdia Telavivskej univerzity a Hebrejskej univerzity v Jeruzaleme našla sľubné nové lekárske využitie konope. Výskumníci zistili, že zložka nazývaná kanabidiol výrazne pomáha liečiť fraktúry kostí. Štúdia zistila, že kanabidiol dokáže zlepšiť hojenie fraktúr už za osem týždňov.

 

Nová štúdia zistila, že kanabidiol je účinný pri liečení zlomenín, kvôli jeho schopnosti stimulovať tvorbu kostí a zabrániť úbytku kostnej hmoty.

 

Rovnaký tím vedcov zistil, že kanabinoidné receptory v tele stimulujú tvorbu kostnej hmoty a zabraňujú jej úbytku. Tieto receptory dokážu otvoriť cestu kanabinoidným liekom, ktoré môžu byť použité u pacientov s osteoporózou alebo inými ochoreniami, ktoré súvisia s kosťam.

 

Štúdia dospela k záveru, že "Kanabidiol posilňuje kosti v priebehu hojenia, zvyšuje dozrievanie kolagénnej matrice, ktorá poskytuje základ pre novú mineralizáciu kostného tkaniva." Po ošetrení kanabidiolom "vyliečenú kosť bude v budúcnosti ťažšie zlomiť."

Prevzaté z: www.info.sk/sprava/81437/konope-moze-liecit-zlomeniny-kosti-a-pomoct-pri-liecbe-osteoporozy/